Hakkımızda

Hakkımızda

MTL Makina ve Kalıp Sanayi Tic. Ltd. Şti., EPS (Genleşebilir Polistiren) ve EPP (Genleşmiş Polipropilen) işleme sektörüne hizmet etmek amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. Sektörde faaliyet gösteren veya sektöre yatırım yapmak isteyen yatırımcılara destek olmak fikrinden hareket eden şirketimiz, sektörde ihtiyaç duyulan her türlü ekipmanı üreten, hem teknoloji geliştirme hem de ciro anlamında dünyanın sektördeki en büyük şirketi olan Alman KURTZ GmbH (www.kurtzersa.de)  firmasıyla distribütörlük anlaşması yapmıştır.  Kapsamında Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Makedonya ülkelerindeki EPS ve EPP işleme sektöründe ihtiyaç duyulan her türlü ekipmanın satışını, teknik servis desteğini ve yedek parça satışını bulunduran bu anlaşmanın yanı sıra, sektörle ilgili ihtiyaç duyulan her konuda her türlü danışmanlık hizmetlerini sunmak da şirketimizin faaliyetleri dahilindedir.

EPS ve EPP işleme alanındaki dünyanın en büyük firmalarının tercih ettiği KURTZ markası, sürekli geliştirilen tasarım ve kabiliyetlerinin yan ısıra, en düşük çevrim süreleriyle en ekonomik imalata olanak veren proses yapısıyla ve sağlamlığıyla rakiplerine yıllardır fark atan bir markadır. Dünya genelinde olduğu gibi, bölgemizde de hem blok imalatı hem de ambalaj ve diğer çeşitli ürünlerin imalatında faaliyet gösteren ve en kaliteli ürünü en ekonomik şekilde üreten firmalar hep KURTZ müşterileridir. Bu gelişmeye paralel olarak yoğunluğu artan servis hizmetlerini ve yedek parça gereksinimlerini mümkün olan en kısa sürede karşılayabilmek maksadıyla, MTL Makina ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde oluşturduğumuz “Kritik Yedek Parçalar” ambarında istatistikî olarak tespit edilen en çok ihtiyaç duyulabilecek yedek parçaları bulunduruyor, stokumuzda bulunmayan parçaları ise KURTZ merkezden temin ediyoruz.

Öte yandan, başta her geçen gün sayıları artan kıymetli müşterilerimize hizmet vermek üzere, 2015 yılının ortalarında Türkiye'nin en modern kalıp imalat işletmesini kurduk. Başta KURTZ’un 50 seneye dayanan bilgi birikiminden ve işletme sahibimizin 15 yıllık sektör tecrübesinden de faydalanmak koşuluyla, her türlü EPS ve EPP kalıplarını en kaliteli ve ekonomik şartlarda üretmeyi hedef edindik.